adresul. Markiefki nr 44a, 40-213 Katowice - MDK Bogucice-Zawodzie filia Bogucice

„Idymy na romel” – jesienny festyn osiedlowy

Wrzesień 25, 2019 13:16

Kolejny festyn we współorganizacji RJP nr 13, Inicjatywą Mieszkańców Osiedli: Na Alpach, Wajdy i Modrzewiowa, MDK Bogucice-Zawodzie oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 16 w Katowicach już za nami. Festyn rozpoczęliśmy paradą ulicami osiedli wraz z Orkiestrą Dętą Katowice oraz Mażoretkami z grupy Akcent. Razem z nami maszerowali także mieszkańcy osiedli. Następnie rozpoczęliśmy wspólną zabawę utrzymaną w śląskim klimacie.

 

Było wesoło, kolorowo i regionalnie. Dzieciaki, chcąc zdobyć nagrodę, musiały wykazać się znajomością śląskich słówek. Nie było łatwo, rodzice i dziadkowie okazali się bardzo pomocni. Był także występ śląskiego artysty: Grzegorza Płonki, który śpiewał stare śląskie piosenki w tym i o Bogucicach oraz teatrzyk po śląsku Bajkowe Skarbki Śląska. Był dmuchaniec, ścianka wspinaczkowa dla odważnych oraz niezliczone zabawy i animacje. Każde dziecko otrzymało upominek oraz mogło poczęstować się domowymi wypiekami, watą cukrową, popcornem i owocami. Na koniec festynu odbyło się losowanie trzech nagród głównych: Hulajnogi freestyle. Przy okazji festynu zbierane były wolne datki na budowę powstającego w naszej dzielnicy Centrum Opiekuńczo-Rozwojowego im. Św. Józefa – będzie to wyjątkowo, nowoczesne i ekologiczne miejsce – żłobek i przedszkole dla 40 dzieci, przyjazne rodzinie, przygotowane na naukę wielozmysłowego doświadczania świata.

 

Dzięki ofiarności mieszkańców, mogliśmy wspólnie wesprzeć ten szczytny cel kwotą 524,18 zł.Radość i uśmiech dzieci na festynie są bezcenne.

 

Festyn sfinansowany z Inicjatywy Lokalnej Urzędu Miasta Katowice

 

Partnerzy